$config[ads_header] not found

Istaknuti olimpijski medalje u tenisu pojedinačno i u parovima

Sadržaj:

Anonim

Tenis zauzima središnju pozornicu svake četiri godine na Olimpijskim igrama, a igrači igre nastavljaju postavljati sve vrste rekorda na postoljima medalja. Možda su još zanimljivije priče o tome kako se ovi olimpijski teniski prvaci plasiraju na Igre kako bi se natjecali za tako visoke časti. Uporno rade i žrtvuju se kako bi se plasirali na prvo mjesto u ovom sportu, koji i dalje zalijepi publiku na televizijama širom svijeta.

Tenis na Olimpijskim igrama

Sport se razvio otkako je prvi put postao natjecateljski sport na Ljetnim olimpijskim igrama koje su se 1896. održale u Ateni. Zanimljivo je da je dio prvih linija od prvih olimpijskih igara s izuzetkom nekoliko desetljeća. Tijekom tog prvog olimpijskog događaja igrali su samo muškarci. Pojedini i parovi bili su jedini prijavljeni turniri. Tek 1900. godine ženama je bilo dopušteno natjecati se u singl disciplini, kao i mješovitim parovima.

Danas kada vidimo teniske mečeve koji privlače publiku, možda ne znamo da to nije uvijek bio slučaj. Između 1928. i 1988. - tačno, 60 godina - to nije bio olimpijski sport. Sport je obnovljen kao olimpijski medalje s medom 1988. I od tada se stvarno povukao.

Jedna od najistaknutijih olimpijskih teniskih prvakinja je Venus Williams. Osvojila je četiri zlatne medalje u sportu, kao i jednu srebrnu medalju. Uz Kathleen McKane Godfree (koja je osvojila jednu zlatnu, dvije srebrne i dvije brončane), njih dvije drže rekorde svih vremena za dobivanje najviše medalja u igri. Serena Williams, Venusina sestra, osvojila je rekordne četiri zlatne medalje u sportu. Što se tiče muških olimpijskih prvaka u tenisu, Andy Murray također je bio u središtu pažnje za osvajanje dviju medalja na pojedinačnim turnirima, uključujući zlatnu medalju na igrama 2016. godine.

Iste godine, Monica Puig osvojila je žensku medalju u singlu. Sestre Williams, zajedno s Murrayem, imaju najviše medalja.

Dominirajući igrači

Amerikanci i Britanci su dominirali sportom; osam Amerikanaca i sedam Britanaca osvojili su dvije ili više zlatnih medalja na teniskim turnirima na Olimpijadi. Nisu jedine zemlje koje su stekle status prvaka u sportu - druge su zemlje, uključujući Francusku, Španjolsku, Rusiju i Južnu Afriku, također postigle visoku čast.

Na Ljetnim olimpijskim igrama 2016. u Rio de Janeiru u Brazilu Ekaterina Makarova i Elena Vesnina pobijedile su utakmicu protiv švicarske reprezentacije koju su činile Martina Hingis i Timea Bacsinkszky te uzele zlatnu medalju u ženskim parovima. Bethanie Mattek-Sands i Jack Sock iz Sjedinjenih Država pobijedili su Venus Williams i Rajeev Ram na postolju mješovitih dublova.